Restauracja (v3)

Aplikacja Restauracja (v3) pozwala na kompleksową obsługę punktu gastronomicznego. Jest to narzędzie typu stand-alone, dzięki czemu możliwe jest jednoczesne korzystanie z Excela. Aplikacja działa całkowicie w tle i nie wpływa na działanie pozostałych plików. Ponadto, program cechuje się dużą funkcjonalnością. Posiada moduły służące m.in. do:
- obsługi pracowników: logowanie oraz dodawanie, usuwanie i nadawanie uprawnień
- przyjmowania zamówień: dodawanie, usuwanie produktów i przyznawanie rabatów
- obsługi zrealizowanych zamówień: przeglądanie i edycja zamówień w podziale na pracowników i daty
- tworzenia raportów i ich wizualizacji
- zarządzania bazą produktów: dodawanie, edytowanie i usuwanie produktów.
Całość obsługiwana jest za pomocą formularzy UserForm, a aplikacja Excela jest niewidoczna (nawet na pasku zadań).
Korzystanie z aplikacji
Aplikację uruchamiamy wchodząc w plik Restauracja. Po włączeniu makr, Excel zostanie ukryty i pojawi się okno logowania. Możemy dodać nowego pracownika (domyślnie z uprawnieniami pracownika), bądź zalogować się na konto z uprawnieniami menedżera (Login: Admin, Hasło: Admin1). Po zalogowaniu, mamy dostęp do panelu obsługi zamówień. Po przyjęciu zamówienia naciskamy przycisk Realizuj paragon, co powoduje dodanie zamówienia do bazy danych. W każdym momencie możemy przejść do panelu administracyjnego. W tym celu, naciskamy przycisk Edycja i przegląd zamówień – uwaga musimy być zalogowani jako pracownik, który posiada uprawnienia menedżera. W panelu tym mamy dostęp do wszystkich modułów służących do administracji pracownikami, zamówieniami, produktami oraz raportowaniem. W przypadku wątpliwości, do czego służy dany element, wystarczy na niego najechać myszą, a podpowiedź pokaże się w Info boxie, znajdującym się na dole okna.
Główne atuty
Zaprojektowanie całościowej aplikacji typu stand-alone, użycie zaawansowanych narzędzi Excela, użycie zaawansowanych okien dialogowych.
Wykorzystana wiedza z kursów
Wydajna praca w VBA w programie MS Excel, VBA dla ekspertów – interfejs użytkownika i UserForms
Autor
Krzysztof Stajkowski